מרכז מים | אצטדיון טדי אגף מזרחי | טלפון: 02-6787277

וואטצו

הוואטצו התחיל בשנת 1980 ע"י הרולד דול, דול החל לטפל במים תוך התבססות על טיפול בשיטת שיאטצו זן שלמד ביפאן אצל שיאטצו מסואנגה. השימוש במים חמים בטמפ' של 34 מעלות צלזיוס עוזרת בהרגעת הגוף, הנפש והשרירים. העדר כוח משיכה והעדר עומס על הגוף, מתירים לעמוד השדרה ושרירי הגוף תנועות שבדרך כלל לא ניתנות לביצוע על שולחן או מזרון.
אדם שעובר טיפול שיאטצו חש גמישות וחופש תנועה, תחושה המשרה עליו חופשיות והתרוממות רוח ומגוון של תחושות המשתחררות תוך כדי טיפול.
 מרכז מים - שחיה לתינוקות
טיפול וואטצו משלב מים חמים, שקט של פני המים ומתחת למים, האינטימיות שיש עם המטופל ומגע הגוף שמלטף את המים. כל אלו יוצרים תחושות בעלות השפעה עצומה על הגוף. רמות רגיעה גבוהות, נוחות, זיכרונות של תנוחות ילדות ומצב טרנס הם תחושות שכיחות במהלך הטיפול.וואטצו היא אומנות השונה בתכלית מטיפולים נורמאליים המועברים על שולחן מסאג'.
וואטצו הוא שילוב של מים חמים ועבודת גוף המשלבים אומנות השיאטצו, מסאג' ותרפיה בתנועה בסביבה מימית חמה ונעימה. הגוף צף, נמתח ולש. הנפש נרגעת והשרירים משתחררים. מתח ולחץ נשטפים במים ומכאוב מוצא מרגע. גמישות הגוף הטבעית מתגלה מחדש.
וואטצו – פירוש המילה הוא מים – WATER ושיאטצו – SHIATSU. בעוד רוב התרפיות המוצעות נעשות על גבי שולחן או מזרן בכדי לתמוך בגוף, וואטצו היא שיטה ייחודית המשתמשת במים חמים וכושר הציפה הטבעי לתמיכה בגוף. בזמן הטיפול המטופל יהיה במצב ציפה, הוא יקבל מסאג' וגופו ימתח קלות.
שילוב של גוף ונפש
טיפול הוואטצו משלב אלמנטים מתורת הזן שיאטצו, יוגה, ריקוד ומדיטאציה, מה שהופכים את טיפול הוואטצו אפקטיבי בשל השימוש בטכניקות רבות ומצבי גוף שונים.
 
וואטצו לטיפול בכאבים ושיפור יכול התנועה
כאשר הגוף נמצא בתוך סביבה מימית הטיפול נותן למפרקים ולרקמות יכולת תנועה מעבר לתנועה ביבשה. תנועות אלו עוזרות מאוד בהתגברות על כאבי פרקים ודלקות, פגיעות גב וכאבים כרונים בגוף.
וואטצו לשלווה והתרגעות
במצב של ציפה במים חמים גוף האדם יכול להגיע למצב של רגיעה אמיתית. כאשר הגוף רגוע הנפש נרגעת, המחשבות הופכות נקיות ומאפשרות למטופל לחוש תחושת עילוי ושלווה.
וואטצו לנשים בהריון
יש משהו במצב של הטיפול המזכיר לנו את התחושה של עובר ברחם אימו. באמצעות
הוואטצו תוכלי לחוות את התחושה שעובר עוברך בתוכך. המים החמימים מעניקים לך תחושה של ליטוף ורוגע. גבך ירגיש פחות את מעמסת תמיכה בבטן הגדלה, והלחץ המופעל על האגן והרגליים יופחת. חוויה שאסור להחמיץ.
בזמן הריון
הזמן ברחם, הוא הזמן בו אנחנו נוצרים. עובר חש מה שהאם חשה. באמצעות וואטצו תהיה במצב בו תתחברי אל עוברך, תכנסי למצב של רוגע ותחושי מצב של התחדשות והתעוררות. העיסוי יהיה מותאם עבורך בהתאם ללחצים שמופעלים על גופך.
המים החמים יעזרו לשרירים להירגע ולהיפטר ממשקל הגוף לזמן קצר.
תני לך ולתינוקך את המתנה של גוף משוחרר ונפש בריאה באמצעות טיפול וואטצו.
וואטצו לשמירה על בריאות
מרכז מים - שחיה לתינוקותאנשים הסובלים מכאבים כרוניים לרוב נמנעים מפעילות גופנית בכדי לא להעצים את הכאבים. מצב זה גורם בסופו של דבר למוגבלות וקושי בתנועות, שרירים תפוסים, חולשת גוף וחולשה כללית פיסית ונפשית. עם חלוף הזמן השרירים הופכים מנוונים ונוצרות עוויתות בתנועה. לעיתים המצב מגיע לידי זיהום וצורך בתרופות ומשכי כאבים, בכדי להתגבר על חוסר התנועה. המצב הוא מעגלי והיציאה ממנו קשה.
וואטצו היא דרך לצאת ממעגל הכאב.
בזמן הטיפול, חום המים יחד עם טיפוח ופיקוח של מדריך מומחה, יעזרו לגוף להגיע לרגיעה מכאב. השרירים מתעוררים לחיים ומשתחררים ממתח. תרגילי מתיחות שרירים יחד עם לחיצות נקודתיות בנקודות רגש בגוף, ממריצים את מחזור הדם ועוזרים במניעת עוויתות של תנועת השריר. הטיפול מאפשר מעבר של דם חדש ונקי אל האזור הפגוע ולעורר אותו. שחרור אדם מכאב מעוררים בנוסף ליכולת פיסית גם תחושה נפשית טובה וחדשה.
פיזיותרפיה ותהליך שיקום
תגובתו הטבעית של הגוף לפגיעה היא התכווצות השרירים, תגובה שנועדה להגן על האיברים הפנימיים. אחרי המצב הקריטי של הפגיעה יתכן מצב בו השרירים יישארו במצב של מתח ויגרמו למגבלות בתנועה ולגמישותה. באמצעות טיפול במים חמים ובהעדר כוח משיכה, במהלך הדרגתי של שחרור הגוף והשרירים אנו מלמדים מחדש את התנועות החופשיות של המפרקים והשרירים ומגדילים את יכולת התנועה עד למצבו הטבעי, מצב טרום הפגיעה. מלבד השיפור ביכולת התנועה השפעת הטיפול משפיעה ישירות על מצב רוחו של המטופל.
וואטצו יכול לעזור בתהליך השיקום עבור הפגיעות הבאות:
  • חום המים מפחית מצב של שריר תפוס או מתוח ומאפשרת זרימה סדירה של דם בשריר.
  • ציפה במים מקלה על הפרקים ומשחררת אותם מעומס משקל הגוף ומאפשרת למתיחה יעילה של השרירים.
  • לחיצות מקומיות מגבירות את זרימת הדם מרחיבה ורידים ומגדילה את הפעילות הלימפטית, דבר שעוזר בטיהור הגוף מרעלים.
  • גירוי הגוף באמצעות מים חמים, מגע, לחיצות ועיסוי, יכולים לעזור בהתגברות על כאבים וקושי תנועה.
  • עיסוי קל ועדין יכול לעזור לרקמות חיצוניות פגועות להבריא מהר יותר, הזרמת דם לאזור והגברת תחושת מערכת העצבים המקומית.
אתם מוזמנים למסע שלוקח אתכם מעבר למצב דו מימדי כמו מסאג' על שולחן … השקיעו והכניסו עצמכם למסע של עולם גשמי מעבר ליום יום.
Back to Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות