מרכז מים | אצטדיון טדי אגף מזרחי | טלפון: 02-6787277

שימוש בהידרותרפיה בטיפול בגב התחתון

כאבים בגב התחתון היא התופעה מספר שתיים בעולם המערבי לסיבה שמבקרים אצל רופא. מילוני אנשים בעולם סובלים מכאבים תכופים בגב התחתון.
מחקר שנעשה במכון למחקר רימטולוגיה 1995 – חקר מחלות שגרון, מצא כי לתרפיה באמבט חם יש השפעה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך, לסובלים מבעיות וכאבים בגב התחתון.
במחקר שנערך באוניברסיטה במינסוטה, השתתפו 40 אנשים כאשר 85% בחרו שימוש בג'קוזי על פני רחצה רגילה באמבט. בשתי הקבוצות התגלה ירידה בחרדה אבל רק בקבוצה שהשתמשה בג'קוזי נמצא כי הושפעה לטובה והרגישה רגועה יותר ומשוחררת.
במחקר שנערך בצרפת חיזקו הממצאים את המחקרים הקודמים ונמצא כי בקבוצת הנחקרים שטופלו בספא התגלה שיפור במצב הבריאות (פחות כאבי גב, גמישות בתנועת הגב), לעומתם בקבוצה שטופלה באמצעות תרופות ומשככי כאבים חל שיפור רק לאחר תקופה של שלושה שבועות של טיפולים. השימוש בתרופות נגד דלקות ומשככי כאבים ירד משמעותית בקבוצת הטיפול הראשונה. תוצאות המחקר התפרסמו במגזין Artthritis Today שיצא במרץ 1996.
השימוש בהידרותרפיה לפתרון בעיות וכאבי גב יעילים גם עבור מחלות הקשורות בריאות: דלקת ריאות, אסטמה, מחלות ופגיעות: טרשת נפוצה, בעיות בעמוד השדרה, כאבי גב ושרירים.
Back to Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות